Aktualności

2022-03-03

Rozmowy w senacie 03.03.2022

Szanowni Państwo!


Prezes FWiRBR Ewa Salska uczestniczyła dziś w konferencji "Polski Ład - poprawić czy uchylić?", która odbyła się w Senacie RP. Gospodarzem spotkania był senator Krzysztof Kwiatkowski - przewodniczący Senackiego Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju. 


Konferencja składała się z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy z nich dotyczyła problemów związanych z sytuacją gospodarczo-podatkową w obliczu toczącego się za naszą wschodnią granicą konfliktu. W trakcie owego bloku omówione zostały kwestie wprowadzenia zmian w prawie podatkowym, które dotyczyłby kwestii związanych z pomocą humanitarną oraz rekomendowanego wypracowania systemu ulg dla przedsiębiorców, którzy ponoszą straty w związku z działaniami wojennymi  na Ukrainie i z sankcjami nałożonymi na Rosję.


Druga część spotkania bezpośrednio związana była z konsultacjami dotyczącymi zmian podatkowych w Polskim Ładzie. Podczas tego bloku przedstawiliśmy nasze uwagi i postulaty związane z ową ustawą. W roli doradcy merytorycznego FWiRBR wypowiadał się  dr Krzysztof Staniek.


Postulaty przedstawione w Senacie przez Fundację Wspierania i Rozwoju Biur Rachunkowych zostały załączone poniżej.

Galeria

Pliki do pobrania

Postulaty