Baza wiedzy

Szczegóły artykułu
dodano: 2022-01-25 bezpłatne

Bezpłatny Webinar "Bazy danych. Uprawnienia i obowiązki Biur Rachunkowych"


Wraz z rozwojem technologii, biura rachunkowe i ich pracownicy stają przed nowymi wyzwaniami i problemami. Jednym z nich jest sposób przechowywania danych przekazywanych biurom rachunkowym przez klientów. Zapewne wiele razy zastanawiali się Państwo jakie obowiązki i prawa spoczywają na Państwa barkach. Z pewnością szukali Państwo sposobu na bezpieczne gromadzenie danych oraz analizowali, jaką licencję warto zakupić.
W związku z tym, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny webinar pod tytułem "Bazy danych - uprawnienia i obowiązki biur rachunkowych". Szkolenie poprowadzi Radca Prawny- Adam Kaczmarczyk.

OPIS WEBINARU:
Tematem przewodnim webinarium jest występujący powszechnie wśród biur rachunkowych problemem obowiązku wydawania baz danych klientowi po rozwiązaniu umowy o świadczenie usług rachunkowych, a także w trakcie ich trwania. Współpracujący z biurami rachunkowymi prawnik omówi podstawowe zagadnienia związane z przedstawioną problematykę rozpoczynając od definicji bazy danych oraz sposobów jej tworzenia. Poruszona zostanie również problematyka ustawowych i umownych obowiązków przechowywania baz danych, z jednoczesnym odniesieniem się do występujących, przykładowych postanowień umownych. Zwieńczeniem webinarium będzie przedstawienie problematyki wydania bazy danych z punktu widzenia wiodących dostawców oprogramowania dla biur rachunkowych w Polsce.
PODCZAS WEBINARU PRZEDSTAWIONE ZOSTANĄ NASTĘPUJĄCE TEMATY:
  • Definicja i tworzenie baz danych.
  • Bazy danych w biurze rachunkowym.
  • Obowiązek wydania baz danych
  • Bazy danych w regulaminach i interpretacjach licencjodawców.
  • Programy licencyjne.
  • Podsumowanie i pytania.
CZAS TRWANIA: 2h
PROWADZĄCY: Adam Kaczmarczyk

Adam Kaczmarczyk

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie wpisany na listę radców prawnych pod numerem OL-1957. Prawnik zarządzający w PRO-CONSULTING Adam Kaczmarczyk sp.k. w Olsztynie. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, łączeniu i nabywaniu przedsiębiorstw oraz prawie odszkodowań. W kancelarii odpowiedzialny za stałą obsługę przedsiębiorców. W zakresie pracy zawodowej ściśle współpracuje z biurami rachunkowymi.
To tylko część artykułu, w całości przeczytasz go w ramach płatnego dostępu. Wybierz jedną z opcji poniżej i zamów dostęp

Bezpłatny Webinar "Bazy danych. Uprawnienia i obowiązki Biur rachunkowych"

0,00 PLN