Baza wiedzy

Szczegóły artykułu
dodano: 2022-04-21 cena: 246,00 PLN

Kodeks Karny Skarbowy w Biurze Rachunkowym

Odpowiedzialność karno-skarbowa dotyczy każdego z nas, a w szczególności właścicieli biur rachunkowych oraz księgowych i kadrowych. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować szkolenie "Kodeks karny skarbowy dla biur rachunkowych", podczas którego dr Krzysztof Staniek przybliży uczestnikom najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnością karno-skarbową oraz przedstawi wynikające z niej prawa, obowiązki i sankcje.


Podczas szkolenia zostaną omówione poniższe kwestie:

  • Kodeks karny skarbowy i odpowiedzialność karna skarbowa - co to za forma odpowiedzialności i jak się różni od odpowiedzialności cywilnej księgowego.
  • Kiedy księgowy może odpowiadać z KKS?
  • Omówienie głównych typów przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych.
  • Gdy już zostanie stwierdzone popełnienie przestępstwa lub wykroczenia skarbowego - rodzaje sankcji karnych skarbowych.
  • Umowa z klientem - czy jest to sposób na uniknięcie odpowiedzialności z KKS?
  • Czynny żal - kiedy można zastosować i jak działa?
  • Metody minimalizacji ryzyka odpowiedzialności z KKS.
  • Planowana nowelizacja KKS pod kątem odpowiedzialności księgowego.
  • Moduł pytań i odpowiedzi.

KOSZT: 200 zł netto

Szkolenie poprowadzi:

Krzysztof Staniek - doktor nauk prawnych, radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners Law for Industry. Przez kilkanaście lat jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający kierował dużymi holdingami spółek z branży produkcyjnej. Na bieżąco zajmował się prawnymi i podatkowymi wyzwaniami związanymi z działalnością produkcyjną zarządzanych przez siebie spółek, zarówno na terenie UE jak i poza nią. Doświadczenie w biznesie łączy z praktyką prawniczą. Przeprowadził szereg procesów inwestycyjnych oraz restrukturyzacyjnych, a także kierował przebiegiem budowy zakładów produkcyjnych. Realizował skomplikowane transakcje przejęć i łączenia spółek. Z powodzeniem negocjował umowy na wszystkich kontynentach.


dr Krzysztof Staniek

To tylko część artykułu, w całości przeczytasz go w ramach płatnego dostępu. Wybierz jedną z opcji poniżej i zamów dostęp

Szkolenie "Kodeks Karny Skarbowy w Biurze Rachunkowym"

246,00 PLN