Baza wiedzy

Szczegóły artykułu
dodano: 2023-09-12 bezpłatne

KSeF w biurze rachunkowym

Zapraszamy na bezpłatne webinarium dt. KSeF w Biurze rachunkowym.

Podczas webinarium omówimy:

- definicja faktury ustrukturyzowanej ? praktyczne aspekty w okresie dobrowolnego stosowania KSeF, w szczególności w kontekście otrzymania przez nabywcę faktury wystawionej w KSeF w formie papierowej lub elektronicznej,

- struktura numeru nadawanego fakturze przez KSeF ?jakie informacje zawiera nr KSeF?,

- ujęcie faktury wystawionej w KSeF w JPK (nr, data wystawienia),

- jak Klient może upoważnić Biuro Rachunkowe do dostępu do jego faktur wystawionych i otrzymanych w KSeF?

- przykładowy zapis jaki powinien pojawić się w umowie między klientem a biurem dt. KSeF


Kilka słów o prowadzącym:

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Były pracownik organów podatkowych (1999?2003 Izby Skarbowej we Wrocławiu, 2003?2014 Dział Kontroli Podatkowej Urzędu Skarbowego). W latach 2014 ? 2016 pracował jako konsultant podatkowy i manager spółki doradztwa podatkowego Tax Advisors Group Sp. z o. o. we Wrocławiu. Od 2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą wspierając przedsiębiorców w stosowaniu prawa podatkowego oraz w zakresie szkoleń podatkowych. Od 2020 r. związany z Kancelarią Staniek&Partners.

Jest ekspertem w zakresie zagadnień związanych z JPK, podatkiem VAT oraz kontrolą podatkową, celno-skarbową, postępowaniem podatkowym i innymi czynnościami prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej.

Od 2008 r. projektuje i prowadzi specjalistyczne szkolenia podatkowe z obszaru VAT oraz procedur podatkowych. W latach 2008 ? 2014 współtworzył i prowadził szkolenia w ośrodkach szkoleniowych Ministerstwa Finansów oraz w ramach Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów. Obecnie prowadzi szkolenia podatkowe w ramach własnej działalności gospodarczej. Jest autorem i współautorem prasowych i książkowych publikacji podatkowych dla wydawnictw Presscom i C.H. BECK.

To tylko część artykułu, w całości przeczytasz go w ramach płatnego dostępu. Wybierz jedną z opcji poniżej i zamów dostęp

KSeF w Biurze Rachunkowym

KSEf w Biurze Rachunkowym
0,00 PLN