Baza wiedzy

Szczegóły artykułu
dodano: 2022-03-29 cena: 150,00 PLN

Szkolenie "Bezpieczne prowadzenie biura rachunkowego"

Szanowni Państwo! 


Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe szkolenie "Bezpieczne prowadzenie biura rachunkowego", które poprowadzi trzech znakomitych specjalistów: dr Krzysztof Staniek, Michał Staniek oraz Wojciech Frankiewicz. 


Trzygodzinne szkolenie będzie składało się z wykładu oraz panelu pytań. Część wykładowa obejmuje 7 modułów, w których kolejno będą omawiane następujące zagadnienia:

  • Obowiązki księgowego oraz biura rachunkowego

  • Cywilnoprawna odpowiedzialność księgowego

  • Prawo karne i karne skarbowe

  • Księgowy, jako członek zarządu

  • Obowiązki księgowego na gruncie AML

  • Rola biura księgowego w procesie przetwarzania danych osobowych

  • Księgowy, a raportowanie schematów podatkowych (MDR)

O tych tematach opowiedzą Państwu specjaliści z dziedziny prawa i podatków:

Krzysztof Staniek - Doktor nauk prawnych, radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners Law for Industry. Przez kilkanaście lat jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający kierował dużymi holdingami spółek z branży produkcyjnej. Na bieżąco zajmował się prawnymi i podatkowymi wyzwaniami związanymi z działalnością produkcyjną zarządzanych przez siebie spółek, zarówno na terenie UE jak i poza nią. Doświadczenie w biznesie łączy z praktyką prawniczą. Przeprowadził szereg procesów inwestycyjnych oraz restrukturyzacyjnych, a także kierował przebiegiem budowy zakładów produkcyjnych. Realizował skomplikowane transakcje przejęć i łączenia spółek. Z powodzeniem negocjował umowy na wszystkich kontynentach.


Michał Staniek - Radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners Law for Industry. W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem łączy wiedzę z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie przy złożonych projektach. Jego doświadczenie obejmuje m.in. wsparcie klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz budowanie transgranicznych modeli rozliczeń podmiotów działających w międzynarodowych grupach kapitałowych. Aktywnie działa w obszarach związanych z ulgami na nowe technologie i innowacyjność. Nie unika sali sądowej, z sukcesami reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowymi. Oprócz działalności doradczej prowadzi także szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Jest stałym współpracownikiem największych firm szkoleniowych w Polsce, a także wykładowca na uczelniach wyższych.


Wojciech Frankiewicz - Adwokat, partner w kancelarii Staniek & Partners Law for Industry. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunkach Prawo oraz Filologia Angielska. Uczestnik stypendium konfucjańskiego, w ramach którego ukończył na Politechnice Pekińskiej kurs języka i literatury chińskiej. Posiada niemal 6-letnią praktykę prawniczą, w trakcie której realizował projekty dla dużych i średnich przedsiębiorców (w tym z kapitałem zagranicznym), prowadzących działalność m.in. w branżach: spożywczej, telekomunikacyjnej, automotive, okuć budowlanych. Łączy szerokie kompetencje w obszarach prawa gospodarczego (kompleksowa obsługa korporacyjna przedsiębiorców, prawo kontraktowe), prawa cywilnego oraz prawa pracy.  Specjalista prawa nowych technologii.

Serdecznie zapraszamy! 

To tylko część artykułu, w całości przeczytasz go w ramach płatnego dostępu. Wybierz jedną z opcji poniżej i zamów dostęp

Szkolenie "Bezpieczne prowadzenie biura rachunkowego"

150,00 PLN