Aktualności

2022-02-03

Styczeń- podsumowanie działań Fundacji WiRBR

-

Szanowni Państwo!

Początek roku jest zazwyczaj czasem pełnym zmian i nowych wyzwań - nie inaczej było i w tym roku. Już pierwsze dni stycznia przysporzyły nam wielu emocji i zmusiły nas do intensywnej pracy.

Nowe zmiany wprowadzone w polskim prawie podatkowym wymagały naszej natychmiastowej reakcji. W związku z tym przeprowadziliśmy, wraz z innymi organizacjami zrzeszającymi środowisko biur rachunkowych, ankietę dotyczącą Nowego Ładu oraz wystąpiliśmy o opinię prawną w sprawie rozporządzenia Ministerstwa Finansów z dnia 7 stycznia 2022 roku. Powyższe działania wykazały szereg błędów i niejasności w nowych przepisach. Środowisko księgowych, kadrowych i biur rachunkowych zjednoczyło się i omówiło wprowadzone zmiany, w efekcie którego wystosowany został apel opatrzony hasztaniem #nieliczedwarazy. Powyższe działania zaowocowały zebraniem Państwa opinii, z których wnioski Prezes Fundacji Ewa Salska przedstawiła podczas trzech spotkań roboczych z Ministerstwem Finansów.

Wiceprezes Fundacji Julia Alicja Dybkowska udzieliła wywiadu w audycji "Raport Gospodarczy" na antenie radia TokFM, podczas którego mówiła o problemach, z jakimi borykają się księgowi i kadrowi w związku z Nowym Ładem. Również Prezes naszej Fundacji Ewa Salska udzielała wielu wywiadów, dotyczących chaosu spowodowanego niejasnością nowych przepisów. Szczegółową prasówkę z działań naszego Zespołu, wraz z odnośnikami do wywiadów, znajdą Państwo poniżej:


 1. Wywiad Wiceprezes Fundacji Julii Dybkowskiej w Raporcie gospodarczym w TOKfm

  https://audycje.tokfm.pl/podcast/116978,Polski-Lad-a-ksiegowi?fbclid=IwAR3N7E0rVESfDMKDIUTsWb_hLw3AjuD39gxrvdr-bbK2Qj4AQZz7FS7-MF0

 2. Wypowiedź Wiceprezes Juli Dybkowskiej dla portalu Rzeczpospolita.pl

  https://www.rp.pl/rachunkowosc/art19280731-ksiegowi-oczekuja-oficjalnych-gwarancji-zwiazanych-z-zaliczkami-na-podatek

 1. Wywiad z Prezes Fundacji Ewą Salską dla portalu Superbiznes.pl 

  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/ksiegowi-pilnie-poszukiwani-polski-lad-podnosi-koszty-biur-rachunkowych-aa-iQb1-cabE-vaxP.html

 2. Wywiad z Prezes Fundacji Ewą Salską dla portalu Newseria.pl 

  https://biznes.newseria.pl/biuro-prasowe/polski-ad-branza,b1839090288


Styczeń obfitował również w działania rozwijające naszą Fundację. Na początku miesiąca przeprowadziliśmy, cieszące się dużą popularnością, szkolenie dotyczące "Kontroli biur rachunkowych", podczas którego omówiliśmy co znajduje się w zakresie obowiązków biura rachunkowego, jakie informacje oraz dokumenty mamy obowiązek przekazać śledczym oraz jakie prawa nam przysługują - aby poznać więcej szczegółów, zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem szkolenia:

https://fundacjawirbr.pl/bazawiedzy/szkolenie-kontrole-biur-rachunkowych-38

Zorganizowaliśmy również dla Państwa darmowe webinarium dotyczące "Baz danych", podczas którego przedstawiliśmy podstawowe informacje, przepisy prawne oraz praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego gromadzenia danych klientów. Jeśli są Państwo zainteresowani powyższymi kwestiami, zapraszamy do obejrzenia webinariu:

https://fundacjawirbr.pl/bazawiedzy/bezplatny-webinar-bazy-danych-uprawnienia-i-obowiazki-biur-rachunkowych-39

W styczniu udało nam się również nawiązać współpracę z Akademią LTCA, dzięki której został dla Państwa przygotowany specjalny rabat na roczny abonament kursów. Aby zapoznać się ze szczegółami oferty, należy zapisać się do naszego Newslettera.

W tym miesiącu uruchomiona została również grupa "Biura Rachunkowe - grupa Fundacji WiRBR", która ma stać się miejsce dialogu, dyskusji i wzajemnej pomocy. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć aktywną społeczność, która wspólnie będzie dążyła do rozwoju i usprawnienia pracy. Serdecznie zapraszamy Państwa do dołączenia do naszej grupy:

https://www.facebook.com/groups/255160180031191


Mamy nadzieję, że styczeń był dla Państwa udanym miesiącem i życzymy, aby luty obfitował w dużą ilość pozytywnej energii!